Czym się różni ryba od człowieka, czyli zacznij myśleć!

Rybka lubi pływać, ale to nie rybki siadają za kierownicą, ale człowiek. Nie rybki przewożą dzieci i mijają na ulicach cudze dzieci. Ich błąd nie sprawi, że inna osoba na całe życie stanie się niepełnosprawna. Dlatego skoro jesteśmy ludźmi i mamy dominować na tej planecie to od nas wymaga się czegoś więcej niż o tych pływających stworzeń. To właśnie człowiek powinien brać odpowiedzialność za siebie oraz za innych. W teorii jak się okazuje każdy zdaje sobie z tego sprawę. I skoro człowiek ma większy od rybki mózg to oczywiście nie będzie na tyle głupi, by po spożyciu alkoholu wsiadać za kierownicę. Ale jak to jest w praktyce? Co tak naprawdę ludzie robią. Nie tak dawno kolega opowiadał mi, że wsiadł po jednym piwie do samochodu i wracał do domu. Teoretycznie było blisko więc cóż tu się mogło wydarzyć.

 

A jednak coś się stało. Wracając do domu facet przejechał psa. Zwierzak wyskoczył w ostatniej chwili, było już ciemno i ślisko. Oczywiście kolega się zatrzymał, zobaczył jak sytuacja wygląda. W tym momencie pies jeszcze żył, ale niestety stan jego głowy nie wróżył mu długiego życia, dlatego, by pies się nie męczył kolega postanowił sprawę załatwić, by skończyć jego bolesną egzystencję. Niby nic takiego, ale na kilka dni w głowie został już kac moralny. Tak naprawdę pojawiało się wiele razy w jego głowie pytanie czy może, gdyby nie to jedno piwo to nic by się nie stało. Poza tym każdy myślący zdaje sobie sprawę z tego, że na miejscu tego psa mógł być człowiek, dziecko. A wtedy już raczej nie załatwi się sprawy saperkę. A na miejsce przybędą niebiescy panowie i zaczną czynności od sprawdzenia trzeźwości. W teorii wiec wszystko fajnie, ale dobrze by były także w praktyce wiedzieć kiedy człowiek może już wsiąść do samochodu bez obaw. Na szczęście obecnie nie ma już z tym wielkiego problemu i da się to sprawdzić ponieważ zostało wymyślone coś takiego jak alkomat. Oczywiście jak przy każdym sprzęcie również i tutaj trzeba uważać co się kupuje.

 

Jeśli kupimy chińszczyznę to i odczyt będzie chiński. Taki zakup lepiej sobie darować, ponieważ wyniki nic nam nie powiedzą i tylko wydamy swoje pieniądze. Jeśli więc chcemy otrzymać należyte wyniki to przede wszystkim trzeba sobie zainwestować w dobry alkomat, który będzie miał certyfikat i dzięki temu będziemy pewni, że wyniki z niego będą należyte. Jeśli mamy taki sprzęt i zbadamy trzeźwość a potem wsiądziemy do samochodu to nie musimy się obawiać, że nawet po jakimś wydarzeniu panowie w niebieskim będą mogli mieć do nas jakieś ale. Lepiej więc być pewnym tego co się robi i dokładnie zbadać stan trzeźwości niż potem na długie lata żałować.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *