Templates by BIGtheme NET

Automobilklub Śląski na „Święcie gminy Łapanów 2012″

Tradycyjnie z okazji obchodzonych w ubiegły weekend dni Łapanowa (21-22 lipca) zorganizowany został dwudniowy festyn, na którym nie mogło zabraknąć oficjalnej delegacji Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Od samego początku swojego istnienia, krakowskie koło jest nierozerwalnie związane z terenem gminny Łapanów, gdzie odbywa się większość największych imprez rajdowych dla amatorów w województwie małopolskim.

W tym roku stoisko Automobilklubu Śląskiego przyciągnęło prawdziwe rzesze dzieci zainteresowanych spróbowaniem swoich sił na fantomie służącym do nauki udzielania pierwszej pomocy. Dzięki naszym instruktorom i ratownikom drogowym udało się tym razem przeszkolić nie tylko grupy uśmiechniętych dzieciaków, ale także równie zainteresowanych mam i ojców. Samo szkolenie obejmowało podstawy z zakresu oddychania zastępczego, masażu serca oraz sposobów sprawdzania stanu poszkodowanego. Dla próbujących swoich sił z fantomem najmłodszych mieszkańców Łapanowa czekały liczne upominki w postaci odblaskowych kamizelek czy święcących opasek rowerowych.

Drugim niezwykle ważnym punktem stoiska AK Śląskiego była wypożyczona na tę okazję, dzięki uprzejmości pana Marka Handwerkera, replika Forda Focusa WRC Janusza Kuliga. Mimo upływu lat, samochód ten i legenda śp. Janusza w dalszym ciągu przyciąga setki mężczyzn jak i kobiet zainteresowanych zobaczeniem wnętrza samochodu czy silnika oraz rozmową na temat ciekawych historii rajdowych.

Impreza pokazała także, jak w umiejętny sposób można połączyć festynową zabawę z rajdowymi pasjami mieszkańców oraz z działaniami poprawiającymi bezpieczeństwo i umiejętności z zakresu  udzielania pomocy ofiarom wypadków przez dorosłych jak i dzieci.


Poniżej zapraszamy do krótkiej galerii zdjęć.

 

 


 

 

 

 


 


 


Leave a Reply

Your email address will not be published.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

SPONSORZY / PARTNERZY

karcher novum pack logo_tel bo glas bialy
logo_RALLY_and_RACE_ umt Beznazwy-1 logo kolaczek
hob2 rallyforumlogo miroslawjakala.pl rajdymalopolskamin
tmvia  Logo_Ciemne_Tlo