Post

Jakie ubranie na motocykl 125 skompletować?

Motocykle wyposażone w silniki o pojemności do 125 centymetrów sześciennych cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Są to maszyny stosunkowo tanie, proste w obsłudze i dobrze wyglądające. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas jazdy miejskimi uliczkami, jak i na podmiejskich szosach. Motocykle te wzbudzają duże zainteresowanie także dzięki obecnie obowiązującym przepisom. Bez dodatkowych pozwoleń korzystać z nich mogą bowiem wszyscy kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat. Zakup odpowiedniej maszyny to jednak dopiero pierwszy krok w motocyklowej przygodzie. Ważna jest również nasza garderoba ochronna. Jakie ubrania warto skompletować przed pierwszą jazdą?

Kask - podstawowy element wyposażenia

Kask to jedyny element stroju motocyklisty, który jest wymagany przez polskie prawo. Jest to także najważniejszy element ochronny, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Głowa jest bowiem szczególnie podatna na uszkodzenia w przypadku wypadków i kolizji. Jaki kask wybrać? Dobrym wyborem będzie model zintegrowany, czyli zamknięty kask z obudowaną szczęką i szybą ochronną. Tego typu zabezpieczenie świetnie sprawdzi się zarówno podczas podróży miejskimi uliczkami, jak i podczas nieco dalszych podróży.

Najlepszym wyborem będą kaski pochodzące od europejskich producentów. Ich konstrukcja jest przystosowana do naszej budowy głowy, a przy tym spełniają one wszelkie restrykcyjne normy unijne. Kaski europejskiej produkcji wykonane są także z lepszej jakości materiałów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku jakichkolwiek zdarzeń drogowych. Tanie, azjatyckie kaski wykonane są z plastiku i styropianu i poza ładnym wyglądem, nie gwarantują żadnego zabezpieczenia przy wypadku. Ważny jest także dobór kasku pod względem rozmiaru - tutaj najlepiej kierować się opiniami specjalistów.

Odpowiednia kurtka i rękawice

Kurtka motocyklowa nie tylko świetnie wygląda, ale również jest niezwykle praktyczna. Podczas jazdy zapewnia nam komfort cieplny, a w przypadku wywrotki zabezpiecza naszą skórę przed przetarciami. Jeśli na co dzień poruszamy się głównie po mieście - dobrym wyborem będzie skórzana lub tekstylna kurtka z wbudowanymi ochraniaczami. Dobierając strój, nie zapomnijmy także o dobrej klasy rękawicach. Podobnie jak kurtka zapewnią nam one komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór rękawic miejskich, gdyż stanowią one kompromis pomiędzy wygodą a funkcjonalnością. Rękawice miejskie są krótkie, sięgają do nadgarstka i łatwo je schować w bagażniku lub plecaku. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdyż motocykl jest naszym codziennym środkiem transportu, np. do pracy.

Odpowiedni strój do jazdy motocyklem powinien stanowić wyposażenie każdego fana jednośladów. To dzięki niemu możemy w bezpieczny i komfortowy sposób cieszyć się jazdą - także w zmiennych warunkach pogodowych. Zakup sprzętu dobrej klasy to inwestycja na lata, która się po prostu opłaca. Nie musimy się wówczas martwić koniecznością kolejny zakupów wraz z nadejściem nowego sezonu.