Post

Historia skuterów Aprilia

Aprilia to włoski producent motocykli oferujący doskonałe modele sportowych jednośladów. Obecnie marka należy do grupy Piaggio, współtworząc jeden z największych koncernów w branży motocyklowej na świecie. Co ciekawe - początkowo Aprilia zajmowała się wyłącznie produkcją rowerów. Co warto wiedzieć na temat tej legendarnej marki?

Wzloty i upadki włoskiego giganta

Przedsiębiorstwo Aprilia zostało założone tuż po II Wojnie Światowej w mieście Noale znajdującym się na północy Włoch. Początkowo firma produkowała wyłącznie rowery, jednak syn założyciela - Ivano Beggio - gdy przejął stery nad firmą w 1968 roku, zaprezentował światu pierwszy motorower Aprilia z silnikiem o pojemności 50 cm3. W kolejnych latach firma oferowała coraz lepsze maszyny motocrossowe i sportowe. Marka od lat wspiera sektor wyścigów motocyklowych - nic dziwnego, gdyż Aprilia to jedna z najbardziej utytułowanych marek wyścigów motocyklowych na świecie.

Mimo sukcesów, w 2004 roku Aprilia została przejęta przez grupę Piaggio - jednego z największych producentów motocykli na świecie. Na szczęście mimo zmiany właściciela marka nie utraciła swojego sportowego charakteru. Wraz z takimi markami jak Piaggio, Vespa , Gilera, Moto Guzzi , Derbi i Scarabeo tworzy dumę włoskiej motoryzacji. Grupa Piaggio posiada kilka zaawansowanych centrów badawczo-rozwojowych oraz jest obecna w ponad 50 krajach. Zarówno motocykle Aprilia, jak i inne jednoślady wywodzące się ze stajni Piaggio mogą śmiało konkurować z najlepszymi, japońskimi markami, takimi jak Yamaha czy Suzuki.

Piękny design i doskonałe osiągi

Motocykle Aprilia do dziś są obiektem pożądania przez wielu wielbicieli sportowej motoryzacji. Na szczęście maszyny te dostępne są w większości europejskich krajach - także w Polsce możemy bez problemu zakupić takiego modele jak Tuono 660 czy RS 660. Wysoka jakość wykonania i nowoczesny design sprawiają, że motocykl ten nie tylko doskonale się prowadzi, ale także cieszy oko każdego dnia. Włoski producent zapewnia swoim modelom to, co najlepsze - doskonały układ hamulcowy, zaawansowane układy elektroniczne zwiększające bezpieczeństwo, a także wysokiej klasy podwozie. Jeśli jesteśmy fanami europejskiej motoryzacji sportowej - Aprilia z pewnością przypadnie nam do gustu. Grupa Piaggio oferuje także szereg akcesoriów brandowych tą legendarną marką.

Włoskie cuda techniki nie należą oczywiście do najtańszych, jednak są one warte swojej ceny. Dekady doświadczeń i rozwoju technologii sprawią, że Piaggio to jeden ze światowych liderów na rynku motoryzacyjnym. Potwierdza to nie tylko niesłabnąca popularność marki, ale także ciągły rozwój sportowego sektora motoryzacyjnego. Każdego roku spod skrzydeł Piaggio wychodzi kilka udoskonalonych modeli. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na ubiegłoroczne roczniki dostępne w wyjątkowo korzystnych cenach.