Post

Pokrowiec motocyklowy - jak zabezpieczyć motocykl?

Niezależnie od tego, czy na co dzień nasz motocykl pozostawiamy przed biurem, blokiem czy może w garażu - inwestycja w dobrej jakości pokrowiec motocyklowy jest dobrym pomysłem. Chodzi tutaj nie tylko o szkodliwe skutki ekspozycji maszyny na kurz, promienie słoneczne i opady atmosferyczne, ale także o zabezpieczenie przed kradzieżą. Co warto wiedzieć przed zakupem pokrowca motocyklowego?

Pokrowce motocyklowe dostaniemy w większości salonów stacjonarnych i sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą akcesoriów motocyklowych. Na zakup pokrowca powinny się zdecydować przede wszystkim osoby, które na co dzień pozostawiają swój jednoślad pod gołym niebem - zwłaszcza zimą. Chcemy przecież jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem i osiągami naszego motocykla.

Dlaczego warto zakupić pokrowiec motocyklowy?

Dobrej klasy pokrowiec pomoże uniknąć nam wystąpienia zjawiska blaknięcia lakieru na naszej maszynie. Mniejsze jest także prawdopodobieństwo, że nasz jednoślad zostanie zaatakowany przez korozję. Zimą wybierajmy nieco grubsze pokrowce, bo choć pogoda w naszym kraju jest w ostatnich latach nieco łagodniejsza, to nadal zdarza się, że nocą temperatura spada do kilkunastu stopni poniżej zera. Ponadto pokrowiec chroni motocykl przed pyłkami, kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Jeśli nasz motocykl na co dzień stoi zaparkowany przed blokiem, pokrowiec może uratować go także przed kradzieżą. Po pierwsze zakryta maszyna nie wzbudza takiego zainteresowania przechodniów. Można zatem powiedzieć, że istnieje mniejsza szansa na to, że skusi ewentualnego złodzieja. Poza tym zdjęcie pokrowca wiąże się z dodatkowym zamieszaniem, co przy czujnych sąsiadach może okazać się problemem nie do przeskoczenia. Oczywiście warto stosować także inne zabezpieczenia chroniące nasz pojazd przed kradzieżą.

Jaki pokrowiec na motocykl wybrać?

Jeśli nasza maszyna jest garażowana - wystarczy uniwersalny, dwuwarstwowy pokrowiec chroniący nasz jednoślad przed kurzem. Tego typu pokrowce są zazwyczaj wodoodoporne i możemy składać je w kostkę, która bez problemu zmieści się do bagażu. Możemy zatem wykorzystać ją także w trasie podczas postoju. Tego typu pokrowiec nie sprawdzi się jednak w przypadku maszyn, które są zimowe na zewnątrz. Wybierając pokrowiec, zwróćmy uwagę na fakt, jak materiał zachowuje się w wysokich temperaturach. Nie chcemy przecież czekać, aż silnik wystygnie, tylko po to, aby nałożyć na maszynę pokrowiec.

Na zimowych pokrowcach z kolei nie warto oszczędzać. Skoro nie możemy sobie pozwolić na garażowanie maszyny, warto, aby była ona dobrze zabezpieczona przed śniegiem i mrozami. Zwróćmy uwagę na jakość szwów i ściągaczy. Odpowiednia ochrona motocykla to absolutna podstawa. Warto przejrzeć ofertę topowych producentów takich jak Oxford, Extreme czy Rumobike i wybrać model idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Odpowiednia ochrona naszego motocykla może skutkować wydłużeniem jego żywotności o kilka lat.