Post

Wypożyczalnia z motocyklami w Krakowie - zajrzyj do MotoMio!

Trwa szczyt sezonu motocyklowego. Letnia aura sprawia, że na skutery i motocykle wsiadają zarówno osoby, traktujące te maszyny, jako zwykły środek transportu, jak i prawdziwi pasjonaci. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy - jeśli posiadamy odpowiednie uprawnienia, możemy cieszyć się motocyklową jazdą bez konieczności zakupu jednośladu. 
 

Jazda motocyklem bez zakupu - czy to możliwe?

Na terenie kraju funkcjonują wypożyczalnie z motocyklami. Za określoną opłatą możemy wypożyczyć maszynę, którą jesteśmy zainteresowani na umówiony okres. Jeśli mieszkamy na południu Polski lub spędzamy urlop w okolicach Krakowa - dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do wypożyczalni z motocyklami Moto Mio. Marka ta posiada w swojej ofercie, takie maszyny jak Aprilia RS 660, Benelli TRK 502, jak również popularne skutery - Piaggio 1 Active czy Vespa Primavera 125. 
 

Wypożyczenie motocykla - usługa dla wszystkich

Wypożyczenie jednośladu to rozwiązanie idealne zarówno dla osób, które przymierzają się do zakupu swojej pierwszej maszyny i chcą przetestować, czy dany model będzie dla nich odpowiedni, jak i dla tych, którzy lubią motocyklowe przejażdżki, jednak nie chcą inwestować w zakup własnego jednośladu. Jeśli przebywamy w okolicach Krakowa i chcielibyśmy wypożyczyć motocykl lub skuter - warto skontaktować się z salonem Moto Mio. Moto Mio to marka, która istnieje na polskim rynku już od ponad 30 lat i specjalizuje się w sprzedaży jednośladów włoskiej produkcji. Firma posiada dwa salony - jeden w zabytkowej części Galerii Kazimierz oraz drugi, znajdujący się przy ul. Zakopiańskiej. To właśnie przy tym drugim salonie funkcjonuje wypożyczalnia jednośladów. W ofercie marki znajdziemy zarówno miejskie skutery, jak i sportowe ścigacze. 
 

Jak wygląda wypożyczenie motocykla?

Wysokość kaucji, jak i koszt wyposażenia uzależniony jest od tego, na który model się zdecydujemy. Maszynę możemy wypożyczyć na jeden dzień, weekend, tydzień, a nawet dwa tygodnie, dzięki temu z oferty mogą skorzystać zarówno osoby, które chcą oswoić się z maszyną przed zakupem, jak i kierowcy, którzy potrzebują jednośladu na urlop. Dzienny limit kilometrów, który możemy przejechać w ramach wypożyczenia, również zależy od mocy maszyny, zwykle jest to 150-250 kilometrów dziennie. Po przekroczeniu tego progu będziemy zobowiązani do zapłacenia dodatkowej opłaty w wysokości 2 zł/km. Przy wypożyczeniu należy pamiętać, aby zabrać ze sobą wymagane dokumenty dowód osobisty oraz prawo jazdy. Nim się zdecydujemy na wypożyczenie konkretnej maszyny, należy jednak pamiętać, że we własnym zakresie musimy zaopatrzyć się w odzież motocyklową oraz kask. 
 
Wypożyczenie motocykla lub skutera to idealne rozwiązanie dla każdego, kto jest zainteresowany jednośladami. Należy pamiętać, że jeśli posiadamy prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat, to nie musimy wyrabiać żadnych dodatkowych uprawnień, aby móc kierować jednośladami wyposażonymi w silnik o pojemności do 125 cm3. Dzięki temu maszyny są dostępne nie tylko dla zapalonych motocyklistów, ale także dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej moto-przygodzie. Bardzo możliwe, że po kilku dniach jazdy na danym modelu przywiążemy się tak bardzo, że podejmiemy decyzję o zakupie własnego egzemplarza.