Post

Co to jest motokoc?

Mimo tego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup motocykla lub skutera - motokoce w Polsce nie cieszą się zbyt dużą popularnością. To dziwne, gdyż dzięki jego wykorzystaniu możemy korzystać z naszego jednośladu nawet kilka tygodni w roku dłużej. Wiedzą o tym choćby mieszkańcy Francji czy Włoszech, gdzie skutery cieszą się ogromną popularnością. Co warto wiedzieć o motokocach?

W ostatnich latach warunki atmosferyczne w Polsce sprawiają, że motocykliście znacznie dłużej mogą pozwolić sobie na jazdę jednośladem. Kilka stopni Celsjusza na plusie bez opadów atmosferycznych często możemy zaobserwować nie tylko w listopadzie, ale nawet w grudniu. Przy takich warunkach pogodowych raczej nie powinniśmy mieć problemu z przyczepnością, jednak wielu fanów motoryzacji zwraca uwagę, że jazda motocyklem w takich temperaturach jest niekomfortowa, gdyż jest po prostu zimno. Czy można na to jakoś zaradzić?

Dlaczego warto zakupić motokoc?

Motokoce są szczególnie polecane mieszkańcom miast, którzy na co dzień lubią przemieszać się zakorkowanymi ulicami za pomocą jednośladu. Dzięki nim nie musimy zakładać grubych spodni czy ciepłych, motocyklowych kurtek. Montaż motokoca jest bardzo prosty, a ponadto wszystkie zapięcia wykonane są z elastycznej gumy. Dzięki temu nie musimy się martwić o zarysowania karoserii naszego jednośladu. Motokoce szyte są z materiałów, które nie przepuszczają wody i wiatru - dzięki czemu zapewniają większy komfort podczas jazdy nawet przy dużej prędkości. Warto jednak pamiętać, że akcesoria tego typu muszą być dobrze dopasowane do modelu - dobrze zatem poszukać motokoca dedykowanego typowo pod nasz jednoślad.

Jakby tego było mało - motokoce w wewnątrz obszyte są sztucznym futrem, które dodatkowo ogrzewa nas podczas jazdy, a sama płachta może zabezpieczyć nasze siedzisko, podczas gdy na chwilę zejdziemy z maszyny - wchodząc do okolicznego sklepu. Dzięki motokocowi nie będziemy musieli martwić się mokrym, nieprzyjemnym siedziskiem. Należy jednak pamiętać, że mało który motokoc posiada jakiekolwiek dodatkowe zabezpieczenia - niezalecane jest zatem pozostawianie motokoca na noc przed blokiem, gdyż ktoś go nam może po prostu skraść.

Jak działa motokoc?

Właściciele skuterów zwracają uwagę, że motokoce nie tylko przyjemnie otulają kierowcę podczas jazdy, ale także chronią tort i nogi przed zmoknięciem. Ponadto koc nie łopocze i nie podwiewa. Pamiętajmy, że przy większych prędkościach nawet niewielki podmuch wiatru może sprawiać wrażenie lodowatego. Na szczęście motokoce zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i komforcie użytkownika, dlatego nie musimy się obawiać, że podczas codziennej jazdy koc będzie nam przeszkadzał.

Zakup motokoca to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest to doskonała inwestycja dla osób, które na skuterze poruszają się zarówno zawodowo (np. dostawcy jedzenia), jak i prywatnie. O skuteczności tego rozwiązania świadczyć może choćby jego duża popularność na zachodzie Europy. Wysokiej jakości motokoc sprawi, że będziemy mogli korzystać z jednośladu tak długo, jak temperatura powietrza nie spadnie poniżej zera lub nie zastaną nas zimowe śniegi.